Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

Husa sau carcasa noul iPad

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#21 Oana Danielescu

Oana Danielescu

Junior

• Members
  • Pip
  • 1 Mesaje:

Trimis la 03 October 2012 - 12:25

eu mi-am luat o husa foarte subtire cu functie smart cover A-case hard shell. Se comporta bine pana acum, vedem peste doua luni; eu am prins-o si cand dadeau folie cadou. Din pacate abia acum vad ca au si pe alb, eu mi-am luat-o neagra.. cred ca era mai ok pe alb; o puteti vedea aici: http://www.coby.ro/h...slim-negru.html

#22 ovibea

ovibea

Junior

• Members
  • Pip
  • 43 Mesaje:

Trimis la 17 October 2012 - 12:12

salut Cristian Moldovan , as vrea sa-mi comand si eu o carcasa de la cei de la Flanco , este ok , e cat e cat calitate , nu se zgarie usor spatele ?

#23 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 17 October 2012 - 21:24

Dupa 4 luni de folosinta carcasa arata ok, nu e zgariat excesiv, insa datoria si-a facut, iPadul arata impecabil.ImageUploadedByTapatalk1350501853.387781.jpg

#24 ovibea

ovibea

Junior

• Members
  • Pip
  • 43 Mesaje:

Trimis la 18 October 2012 - 06:17

Am luat si eu ieri de la Flanco si e ok e calitate si se pliaza pe ipad perfect si arata bine.Astept sa mai ajunga si smart cover-ul azi. Merci de raspuns

Imagini atașate

• image.jpg
  • image.jpg

#25 Vizitator_kjdrseqwsrxdtcyfvgubhiknj_*

Vizitator_kjdrseqwsrxdtcyfvgubhiknj_*
  • Guests

Trimis la 18 October 2012 - 07:02

Turbat verdele asta ;))

Sent from  New iPad using Tapatalk

#26 Henrietta

Henrietta

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 410 Mesaje:

Trimis la 18 October 2012 - 07:16

Ce pret au ?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

#27 ovibea

ovibea

Junior

• Members
  • Pip
  • 43 Mesaje:

Trimis la 18 October 2012 - 07:23

sa stii ca la lumin zile e frumos verdele , poza am facut-o pe intuneric si pare mai inchis . pretul a fost de 59 lei .Eu zic ca merita .

#28 Vizitator_kjdrseqwsrxdtcyfvgubhiknj_*

Vizitator_kjdrseqwsrxdtcyfvgubhiknj_*
  • Guests

Trimis la 18 October 2012 - 15:27

N-am nici o treaba, doar mi-a sarit asa in ochi.
In fond si la urma urmei merele is verzi, deci se asorteaza :)
Eu folosesc husa asta: http://www.mycase.ro....S--maro-inchis
, dar, asa m-am saturat de ea, nu mai au feelingul ala cand ti o tableta apple in mana.
Cred ca o sa caut si eu una dinasta ca voi. Ii de silicon ?

#29 ovibea

ovibea

Junior

• Members
  • Pip
  • 43 Mesaje:

Trimis la 18 October 2012 - 17:45

Nu e din silicon , dar nici din plastic din acela simplu , cand pui mana pe el iti da impresia ca e din silicon mai dur , dar ce pot sa spun ca e calitate cat de cat dar eu zic merita bani. Si niste poze cu noul smart cover.

Imagini atașate

• image.jpg
  • image.jpg
  • image.jpg

#30 Swatcat

Swatcat

Junior

• Members
  • Pip
  • 9 Mesaje:

Trimis la 08 January 2013 - 18:30

Salutare si bine v-am gasit.

Eu am gasit ceva de la Belkin ce mi-a placut: Snap Shield Secure. Urmeaza si smart cover-ul dar nu ma pot hotari la model :)

Cu toate ca husa este pt Ipad 2 & 3 se potriveste bine si la mine pe Ipad 4.

Avantajul mare la husa este ca are o zona metalica unde se "prinde" magnetul de la smart cover si astfel ramane compacta tableta. Cover-ul ramane fixat de spatele tabletei.

Am luat-o de la Domo cu 80 RON. Au mai multe variante de culori. (http://domo.ro/Compu...nsp_F8N745cwC01).

Imagini atașate

• 20130108_181851.jpg

• Tudor likes this

#31 xxxl

xxxl

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Mesaje:

Trimis la 08 January 2013 - 19:19

Spune-mi te rog in dreapta carcasa este decupata pentru smart cover sau acolo e zona metalica?!

#32 Swatcat

Swatcat

Junior

• Members
  • Pip
  • 9 Mesaje:

Trimis la 08 January 2013 - 21:42

E decupata pt smart cover. Zona metalica e cea din stanga.

#33 MihaiVasile

MihaiVasile

Junior

• Members
  • Pip
  • 2 Mesaje:

Trimis la 07 December 2013 - 12:46

Salutare! Sunt nou pe aici.

De curand mi-am achizitionat un iPad generatia a 4-a si in scurt timp voi primi un Smart Cover pentru iPad.Problema este urmatoarea : am cautat zilele acestea pe net si prin magazine un back case pentru tableta si nu stiu ce sa-mi iau.Vreau ceva destul de ieftin si de calitate.Cineva care a avut Snap Shield de la Belkin imi poate spune cum se comporta case-ul?Multi se plang ca apar crapaturi.Sau m-ati putea ajuta cu o alta varianta de carcasa pentru partea din spate a iPad-ului dar in acelasi timp sa aiba suport pentru smart cover?

#34 Eugen Mihalache

Eugen Mihalache

Psiholog

• Members
  • PipPipPipPip
  • 768 Mesaje:

Trimis la 07 December 2013 - 13:26

Salutare! Sunt nou pe aici.

De curand mi-am achizitionat un iPad generatia a 4-a si in scurt timp voi primi un Smart Cover pentru iPad.Problema este urmatoarea : am cautat zilele acestea pe net si prin magazine un back case pentru tableta si nu stiu ce sa-mi iau.Vreau ceva destul de ieftin si de calitate.Cineva care a avut Snap Shield de la Belkin imi poate spune cum se comporta case-ul?Multi se plang ca apar crapaturi.Sau m-ati putea ajuta cu o alta varianta de carcasa pentru partea din spate a iPad-ului dar in acelasi timp sa aiba suport pentru smart cover?

http://www.exogear.c...Pad-sleeve.html

http://clamcase.com/...board-case.html

#35 MihaiVasile

MihaiVasile

Junior

• Members
  • Pip
  • 2 Mesaje:

Trimis la 07 December 2013 - 13:49

Nu cred ca m-ai inteles.Eu deja am dat comanda de un smart cover.Imi mai trebuie doar o carcasa pentru spate.Nu vreau sa dau bani pe alta husa.

#36 Eugen Mihalache

Eugen Mihalache

Psiholog

• Members
  • PipPipPipPip
  • 768 Mesaje:

Trimis la 07 December 2013 - 15:22

Nu cred ca m-ai inteles.Eu deja am dat comanda de un smart cover.Imi mai trebuie doar o carcasa pentru spate.Nu vreau sa dau bani pe alta husa.

Te-am înțeles. Eu vreau să te îndrum în altă direcție. Dacă nu vrei, asta e.

Folie sau Smart Case. Pentru că ai deja un Smart Cover, atunci o folie e OK.

Am avut ambele variante și Folie și Case. Nu au fost întocmai ceea ce numesc eu UTIL.

Motiv pentru care, am decurs la celelalte, pe care deja le știi. 

#37 Shepp

Shepp

Junior

• Members
  • Pip
  • 14 Mesaje:

Trimis la 11 January 2014 - 00:46

A folosit cineva smart case-ul produs de Apple pentru ipad?

Am inteles de la prieteni ca aceste case-uri produc zgarieturi / urme de uzura pe muchiile tabletei si ma intereseaza daca la voi au aparut aceste urme de uzura dupa o folosinta mai indelungata.

#38 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 11 January 2014 - 12:04

@Shepp urme de urzură n-au apărut insă:
http://ipadforum.ro/...-a-fost-scapat/
http://ipadforum.ro/...ase-pro-contra/

#39 Shepp

Shepp

Junior

• Members
  • Pip
  • 14 Mesaje:

Trimis la 11 January 2014 - 12:12

Nu o iau pentru socuri, nu mi-au scapat pana acum din mana obiecte importante si sper sa nu mi se intample. O vreau pentru zgarieturi si pentru ca se poate face stand pentru a facilita scrisul. Eram curios cu privire la urmele de uzura de pe rama. Mi-a spus un prieten ca el a avut si dupa cateva luni a schimbat-o pentru ca freca de muchiile ipad-ului si incepuse sa se stearga culoarea.

#40 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 11 January 2014 - 14:25

Și eu îmi cumpărasem un SmartCase la fosta tabletă (iPad 4) acum nu mai folosesc protecții, deoarece vreau să am cât mai mult din experiența de utilizare

Uită de stand-ul pentru scris !
O să îți cadă tableta pe suprafața în care este situată și o să auzi un POC...
În plus îți vei murdări materialul care îți acoperă ecranul, am impresia că este vorba despre micro-fibra
Nu cred că îți vei băga husa din piele in mașina de spălat, asta in cazul în care nu îți vei cumpăra o husă neagră

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi