Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

eChiosc

• Please log in to reply
68 replies to this topic

#21 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 18 July 2012 - 09:05

No, sunt curios, inca nu mi-am instalat.

#22 Corina

Corina

Junior

• Members
  • Pip
  • 34 Mesaje:

Trimis la 23 July 2012 - 12:51

Domnilor

Inca o data ne cerem scuze pentru intarziere. Repet...problemele au fost independente de mine si de echipa mea. Pentru a ne mai spala din pacate, oferta de reviste si carti din cadrul campaniei Invita un priten, lansata de eChiosc, este valabila pentru toti cei care si-au instalat aplicatia incepand din data de 15 iulie 2012.

Cu alte cuvinte, pentru a nu se considera "pacaliti" toti utilizatorii care au crezut in noi si si-au instalat aplicatia eChiosc la data anuntata a campaniei beneficiaza de cadou.

Nu uitati: invitati-va pritenii sa-si descarte aplicatia! In cateva ore se activeaza campania.

Mai mult decat atat, va pregatim o alta mare surpriza: discount-urile verii in pachetele de vacanta!
Sa incingem iPad-urile! :)

Cu prietenie,
echipa eChiosc

#23 Corina

Corina

Junior

• Members
  • Pip
  • 34 Mesaje:

Trimis la 23 July 2012 - 13:14

Campania a fost activata.

Va doresc lectura placuta!
Revin cu noutati despre pachetele de vacanta!

#24 Corina

Corina

Junior

• Members
  • Pip
  • 34 Mesaje:

Trimis la 23 July 2012 - 15:49

Daca sunteti deja utilizatori ai aplicatiei eChiosc: accesati...accesati: http://www.echiosc.r...wardcodes/login!

Cu prietenie,
echipa eChiosc

#25 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 23 July 2012 - 19:33

Ok, instalat, verificat, preturi ca la chiosc, gratuit doar "Sapte seri".

Mai vedem.

Acest mesaj a fost modificat de Cristian Moldovan: 23 July 2012 - 19:33

#26 Corina

Corina

Junior

• Members
  • Pip
  • 34 Mesaje:

Trimis la 24 July 2012 - 11:59

Cristian...pentru tine pregatim special pachetele de vara cu reduceri intre 30 si 66% la reviste. :)

Desigur exista si avantaje fata de chioscul standard: nu te deplasezi, lectura este confortabila: oriunde, oricand, revistele ti se arhiveaza automat in Biblioteca mea si le poti accesa offline... Preturile le fac oricum publisherii. :)

Ma bucur ca ai incercat eChiosc. Ramai aproape!

Cu prietenie,
echipa eChiosc

#27 Stavros

Stavros

Junior

• Members
  • Pip
  • 59 Mesaje:

Trimis la 25 July 2012 - 07:22

Buna ziua, Corina! Suntem un grup mai mare de cititori de reviste religioase ortodoxe si te-am ruga, daca se poate, in aplicatia aceasta sa introduceti aceste tipuri de reviste.... Desigur, nu de pomana... Stim ca sunt doar doua, dar mai sunt.. Multumim anticipat.

#28 Marius

Marius

Junior

• Members
  • Pip
  • 51 Mesaje:

Trimis la 25 July 2012 - 08:58

Octavian, am primit mail-ul cu recomandarea ta si am instalat aplicatia. Multumesc.

#29 Marius

Marius

Junior

• Members
  • Pip
  • 51 Mesaje:

Trimis la 25 July 2012 - 09:11

Pachetul de vacanta contine reviste din arhivele: Kamikaze si Auto Expert, precum si cartile “Calaretii Apocalipsei” si “Protectorul” (Alexandru Raducanu) oferite de The Marketer.

#30 Corina

Corina

Junior

• Members
  • Pip
  • 34 Mesaje:

Trimis la 25 July 2012 - 09:20

Buna

Asa este, Marius.
Iar de astazi incepand aveti in eChiosc, in categoria Ofertele verii 2012, pachetele de vacanta cu discounturi intre 30 si 66%. In fiecare zi un alt pachet, pentru toate gusturile si pentru toate buzunarele.
Asteptam impresii, sugestii, reclamatii!

Va multumim ca ne sunteti alaturi,
Cu prietenie,
echipa eChiosc

#31 Marius

Marius

Junior

• Members
  • Pip
  • 51 Mesaje:

Trimis la 25 July 2012 - 12:14

Azi am instalat aplicatia si crede-ma ca nu imi apar "Ofertele verii" ?!?

#32 Corina

Corina

Junior

• Members
  • Pip
  • 34 Mesaje:

Trimis la 25 July 2012 - 13:34

Marius, este o categorie noua, prima dintre categorii, denumita generic Ofertele verii 2012. Aici gasesti pachetele zilnice. Fiecare pachet este valabil o zi si include intre 3 si 5 reviste. Astazi avem Premium pentru barbati cu 35% discount. Daca nu reusesti sa gasesti categoria te rog sa ne contactezi aici sau pe contact@echiosc.ro.

Multumesc pentru intelegere.

#33 FlorinL

FlorinL

Membru

• Members
  • PipPip
  • 109 Mesaje:

Trimis la 25 July 2012 - 14:25

Pentru Corina: eu citesc uneori o revista online destul de interesanta numita "La drum". Este gratis si se gaseste aici: http://revistaladrum.ro/wp/revista/
Poate reusiti o colaborare benefica pentru ambele parti.
In ceea ce ma priveste, nu am nici un interes in nici o directie, ba mai mult - sunt foarte sceptic in legatura cu aplicatia echiosc, dar asta e alta discutie.

@Cristian: nu-ti plac "bonusurile" ? :D

#34 Corina

Corina

Junior

• Members
  • Pip
  • 34 Mesaje:

Trimis la 25 July 2012 - 14:32

Multumesc pentru recomandare Florin

As vrea sa stiu de ce esti sceptic...desigur...numai daca vrei sa imi spui. Fiecare are opinia proprie si nu e nicio suparare. :)
Poate ne poti ajuta si cu alte idei in privinta eChioscului.

Corina

#35 Corina

Corina

Junior

• Members
  • Pip
  • 34 Mesaje:

Trimis la 25 July 2012 - 14:36

Buna ziua, Corina! Suntem un grup mai mare de cititori de reviste religioase ortodoxe si te-am ruga, daca se poate, in aplicatia aceasta sa introduceti aceste tipuri de reviste.... Desigur, nu de pomana... Stim ca sunt doar doua, dar mai sunt.. Multumim anticipat.

Buna Stavros
Avem deja revistele de la editura Ponte: Lumea monahilor si Lumea credintei si revista Rost la preturi accesibile. le puteti gasi in categoria Interes general a aplicatiei eChiosc. Sper sa va fie de folos!
Incercam sa contractam si alti editori care publica reviste din aceasta categorie. Poate aveti voi sugestii, fiind mai informati decat mine in acst sens.

Multumesc!

#36 Stavros

Stavros

Junior

• Members
  • Pip
  • 59 Mesaje:

Trimis la 25 July 2012 - 23:34

buna seara Corina. ideea e ca acele reviste nu sunt actualizate din MAI.....deci,vechi....se poate baga cele noi?......si multe altele..

Sent from my iPad using Tapatalk HD

#37 Corina

Corina

Junior

• Members
  • Pip
  • 34 Mesaje:

Trimis la 26 July 2012 - 09:38

Buna dimineata

Astazi avem pachetul dedicat doamenlor si domnisoarelor: Stil feminin cu 30% mai atragator! :) Domnilor...poate va ganditi sa le oferiti un cadou femeilor dragi din viata voastra - o lectura relaxanta intr-un pachet convenabil:5 in 1.

@Stavros: Am retrimis chiar acum mesaj catre publisher.

Multumesc ca ai devenit utilizatorul nostru.

Cu prietenie,
echipa eChiosc

#38 FlorinL

FlorinL

Membru

• Members
  • PipPip
  • 109 Mesaje:

Trimis la 26 July 2012 - 11:24

Poate cel mai important motiv pentru care sunt reticent este pretul publicatiilor oferite de dvs. Un pret cel putin egal cu cel de la standul cu reviste va dezavantajeaza din start. Marea majoritate a cititorilor prefera editia tiparita, pe care o pot utiliza cu maxima usurinta.
Aproape orice avantaj ati prezenta in momentul de fata, el poate fi combatut cu usurinta. Si cand spun "aproape", ma gandesc doar la avantajul de a avea acces la numere mai vechi, pentru a citi un articol interesant (si atunci utilizatorul plateste pretul pentru un articol).
Peste tot in lume distributia digitala castiga teren, iar un atu important este chiar pretul. In lumea muzicala (itunes), la distributia de jocuri (steam), ziare online care castiga bani din reclame. Peste tot, mai putin la revistele de la noi, unde publisherii se incapataneaza sa mentina pretul.
In opinia mea cheia succesului este pretul redus si multe vanzari. Pentru ca acum, in acest moment, prefer sa trec pe la chiosc si sa cumpar revista decat sa dau bani aici.

Ca o ultima mentiune, as fi foarte bucuros sa imi fac si abonamente la reviste, atata timp cat primesc o reducere chiar consistenta. Si poate preferati bani mai putini decat deloc (pentru acelasi efort).

#39 Stavros

Stavros

Junior

• Members
  • Pip
  • 59 Mesaje:

Trimis la 26 July 2012 - 13:21

florinL,nu te cunosc..dar iti cam dau dreptate...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

#40 Octavian

Octavian

Expert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 586 Mesaje:

Trimis la 26 July 2012 - 14:09

FlorinL are dreptate. Aveți ca exemplu aplicația mamă, «lekiosk», care oferă, la abonare pentru ORICARE 10 reviste într-o lună (dintr-o selecție extrem de vastă), un preț de 1 euro pe revistă, ținând cont că aceleași reviste, dacă le-ai cumpăra separat (tot în format digital) costă 4-7 euro. Dar, repet, apreciez inițiativa. E importat începutul. Trebuie lucrat acum la eficientizare.

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi