Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

Ce formate de fișiere video și audio pot vedea și asculta pe iPad?

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 gxg

gxg

Junior

• Members
  • Pip
  • 99 Mesaje:

Trimis la 24 October 2010 - 23:41

Nu am facut nimic special . Pur si simplu am conectat iPad-ul,am deschis iTunes am mers la tab-ul App , am derulat in jos pana la aplicatiile care suporta transfer de fisiere si in aplicatiile mai sus numite am dat "add" adaugand cele doua fisiere: atat fisierul video (.avi) cat si subtitrarea (.srt) . Nimic special .

#22 georgelek™

georgelek™

Junior

• Members
  • Pip
  • 46 Mesaje:

Trimis la 25 October 2010 - 10:19

Nu am facut nimic special . Pur si simplu am conectat iPad-ul,am deschis iTunes am mers la tab-ul App , am derulat in jos pana la aplicatiile care suporta transfer de fisiere si in aplicatiile mai sus numite am dat "add" adaugand cele doua fisiere: atat fisierul video (.avi) cat si subtitrarea (.srt) . Nimic special .

exact asa am procedat si eu... :blink: am sa mai incerc tre' sa mearga...ms :rolleyes:

#23 Tudor

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:

Trimis la 25 October 2010 - 21:33

Pentru cei care vor să adauge subtitrări în interiorul fișierelor video pentru iPad le recomand iSubtitle (pentru Mac OS X), este excelent. Subtitrările adăugate cu iSubtitle sunt recunoscute de aplicația Video de pe iPad. Se pot adăuga mai multe subtitrări pentru un film (de exemplu română, engleză, franceză... etc.), sau se pot dezactiva complet în timpul playback-ului.

#24 Para81

Para81

Junior

• Members
  • Pip
  • 9 Mesaje:

Trimis la 23 December 2010 - 19:01

Am incercat sa pun si eu un film pe Ipad si nu am reusit cum spune georgelek™ si gxg (cu Itunes ). :(( ma puteti ajuta cu punerea lui pe ipadsi cu titrare?

#25 Tudor

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:

Trimis la 23 December 2010 - 20:20

Am incercat sa pun si eu un film pe Ipad si nu am reusit cum spune georgelek™ si gxg (cu Itunes ). :(( ma puteti ajuta cu punerea lui pe ipadsi cu titrare?

Ți-ai instalat unul din playerele video menționate mai sus în discuție?

#26 Para81

Para81

Junior

• Members
  • Pip
  • 9 Mesaje:

Trimis la 23 December 2010 - 20:50

gata...am rezolvat.

#27 Daniel-PH

Daniel-PH

Junior

• Members
  • Pip
  • 2 Mesaje:

Trimis la 22 February 2013 - 16:25

Cum reușesc sa transfer fisiere word din calculator pe tableta ipad4? Eventual sa le si modific?

Eventualele răspunsuri le pot primi si la neagu_daniel2000@yahoo.com

#28 Daniel-PH

Daniel-PH

Junior

• Members
  • Pip
  • 2 Mesaje:

Trimis la 22 February 2013 - 16:59

Am reusit sa fac tot ceea ce mi-am propus cu ipad-ul! Am reusit o conversi ede fisiere .. vad tot ce imi place, am transferat documente office, video, muzica ... cred ca nu mai aretaine ... asa ca daca aveti nelamuiri ... intrebati!!!

Cum ai transferat fisiere office din calculator pe tableta?Sunt începători in iPad de 4 zile!
Dacă ai putin timp sa te sun ar fi cel mai bine!
Numărul meu este 0723276256-Daniel NEAGU.
Multumesc.

#29 Tudor

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:

Trimis la 22 February 2013 - 19:50

Cum reușesc sa transfer fisiere word din calculator pe tableta ipad4? Eventual sa le si modific?

Ai nevoie de o aplicație care poate edita fișiere Word (de exemplu Pages sau Quickoffice - vezi in App Store). În legătură cu transferul de fișiere, se face în general cu iTunes. Citește manualul de utilizare iPad (este un link mare sus pe pagină).

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi