Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

Probleme iPhone 4S

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#21 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 10 January 2013 - 14:02

Daca tot suntem aici, tin sa relatez si eu ce mi s-a intamplat aseara cand mai aveam 12% din baterie si cautam ceva. Mi s-a inchis brusc in sensul ca s-a descarcat brusc. Acum eu tind sa dau vina pe frig, si cred ca asta este, insa voi face o reconditionare urgenta a bateriei.

#22 Radu Turcescu

Radu Turcescu

Consigliere

• Members
  • PipPipPipPip
  • 627 Mesaje:

Trimis la 10 January 2013 - 18:59

Cum faci reconditionarea ?

#23 uɐʇloz .

uɐʇloz .

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 10 January 2013 - 20:38

lasat la descarcat complet pana cand se inchide de tot.Lasat asa o noapte, dupa care incarcat la maxim si lasat asa inca 2 ore. Voila!

#24 xxxl

xxxl

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Mesaje:

Trimis la 10 January 2013 - 21:35

Am observat de a lungul timpului la toate iPad-urile care le-am avut ca bateria tine mai mult la o singura utilizare daca incarcarea se face cand bateria scade sub zece procente si tableta este lasata inca doua ore dupa ce a ajuns la suta la suta!Durata castigata este cam de aproape o ora si jumatate!
Facand acelasi lucru cu bateria descarcata la treizeci la suta durata castigata nu depaseste treizeci de minute!
Am un iPad 1 la care bateria si acum tine cel putin zece ore de utilizare "casnica" adevarat fiind faptul ca-l tin numai pentru citirea ziarelor sau a cartilor si am urmat acelasi ciclu mai mereu!
  • uɐʇloz . likes this

#25 +Boing747+

+Boing747+

Junior

• Members
  • Pip
  • 31 Mesaje:

Trimis la 11 January 2013 - 13:09

O sa incerc. Multumim pentru sfat xxxl

#26 xxxl

xxxl

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Mesaje:

Trimis la 11 January 2013 - 19:10

Nu știu dacă este sfatul bun dar la mine cel puțin merge bine! ;)

#27 Henrietta

Henrietta

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 410 Mesaje:

Trimis la 11 January 2013 - 22:17

E foarte bun sfatul si se aplica la toate iDevice-urile si in special la Mac-uri unde ciclurile de incarcare sunt doarte importante.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2

#28 cocuta

cocuta

Junior

• Members
  • Pip
  • 1 Mesaje:

Trimis la 18 May 2013 - 11:25

Buna ziua, am intampinat o problema mai deosebita cu un iphone 4S si a s dori o parere.

De 5 luni am cumparat un iphone 4S 16 G la abonament de la reprezentanta VODAFONE. La sfarsitul lunii APRILIE iphonul a inceput s se reseteze singur( se inchidea si se aprindea singur). am mers cu garantia la acelasi mag VODAFONE si l am predat unui reprezentant care a constatat defectiunea si pe deasupra si o dunga pe ecran orizontala, spunandu mi ca in 5 zile se va intoarce de la service. dupa 1zi ma sunao doamna de la serviceul REGERSIS sa ma anunte ca trebuie sa platesc 2570 lei noi reparatia pt ca iphonul nu prezinta suruburi interioare si eticgeta cu IMEI. precizez ca nu am umblat sau dus tele la nici un service neautorizat mai ales ca iphonul era cumparat doar de 5 luni si aveam garantie 2 ani.

Am primit pozele de la ei cu interiorul telephonului si zici ca vine de pe front.
Va rog s ma ajutati ca nu stiu cum s demonstrez ca iphonul nu a fost desfacut niciodata. Eu vreau sa i dau in judecata dar cica trebuie sa fac o contra expertiza la APPLE. (nu stiu cum sa procedez) help me

#29 Radu Turcescu

Radu Turcescu

Consigliere

• Members
  • PipPipPipPip
  • 627 Mesaje:

Trimis la 18 May 2013 - 18:27

Ai citi si aici ?

https://forum.vodafo...ersis/td-p/4713

Primul pas ar fi sa vb la Vodafone la Bucuresti si sa le spui despre ce este vorba..

#30 Anda

Anda

Junior

• Members
  • Pip
  • 1 Mesaje:

Trimis la 05 August 2013 - 11:28

buna ziua,

problema mea este urmatoarea si daca cineva poate sa ma ajute.

Am calatorit si am activat modul airplane. am coborat din avion si nu mai am semnal. mai cauta (zice searching..) dar nu gaseste nimic. am dat si reset la network din settings, am tinut apasat si pe butonul home si pe cel de sus concomitent si tot nu vrea sa gaseasca. am calatorit si acum 3 luni si atunci nu a avut nimic. nu s-a mai inatmplat decat o singura data asta acasa si l-am inchis pur si simplu si si-a revenit.

ce pot sa mai fac? sunt intr-o tara straina si fara telefon 

#31 uɐʇloz .

uɐʇloz .

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 05 August 2013 - 18:48

Pai e relativ simplu.

Ai abonament? Atunci trebuie sa stii ca activarea optiunii roaming se face pe perioada limitata, deobicei 1-2 luni, deci este posibil sa fi dezactivat de atunci optiunea si de aceea nu ai semnal.

Ai cartela? Ori nu ti-ai activat roamingul, care conform celor stiute Nu se activeaza by default mai nou.
Singurul motiv pentru care nu ai semnal este ca nu ai activat roamingul pe sim.

#32 Bogdan Moise

Bogdan Moise

Junior

• Members
  • Pip
  • 1 Mesaje:

Trimis la 22 October 2013 - 18:51

Salutare,
Deci sa va explic problema mea. A inceput de ieri cred si am incercat sa o rezolv dar nu pot e o problema la sunet de exemplu cand vreau sa vad un videoclip pe youtube nu se aude nimic si sub butoanele de pausa si care mai sunt nu apare chestia aia de dat mai tare/incet si nici cand apas de doua ori pe butonul de home si dau in stanga nicaieri si cand apas pe tastele din stanga telefonului nu apare decat semnul ala cu un fel de difuzor si cele trei dungi curbat ( nu stiu cum sa le spun :) ) si cand ma suna cineva se aude tare. Deci asta e problema mea va rog daca stiti ajutati-ma:).
Multumesc Anticipat:)!

SI eu am aceeasi problema . Cum fac sa o rezolv ?

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi