Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

Probleme Itunes

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Luci

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:

Trimis la 11 May 2011 - 14:52

De ieri nu mai pot cumpara aplicații din AppStore pentru ca adresa mea cică nu e corecta. Asa brusc fără sa ii modific nimic. Am văzut ca sunt mai mulți prin state care se plâng de aceasta problema. Pe la noi a intalnit cineva problema asta? Cum a rezolvat-o?
Adresa mea e una generata de pe internet, dar a functionat de cca un an de când am înregistrat-o in iTunes. Am încercat câteva modificări dar tot același problema apare.

#2 Biohazard

Biohazard

Membru

• Members
  • PipPip
  • 116 Mesaje:

Trimis la 11 May 2011 - 15:02

dai un search pe google dupa o adresa valabila de us pentru itunnes si o sa gasesti o grmada de rezultate.

#3 Eugen Mihalache

Eugen Mihalache

Psiholog

• Members
  • PipPipPipPip
  • 768 Mesaje:

Trimis la 11 May 2011 - 15:43

Vezi că poate stă cineva la pândă după colț. Sună a crack.

#4 Tudor

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:

Trimis la 11 May 2011 - 21:14

Eu mi-am pus în contul de pe US Store adresa unei firme de software din SUA. Din Oregon, ca să am sales tax zero :)

#5 Biohazard

Biohazard

Membru

• Members
  • PipPip
  • 116 Mesaje:

Trimis la 11 May 2011 - 22:39

eu aveam o adresa de michigan si am avut aceasi problema cu tine, am schimbat adresa si nu mai am probleme

#6 Luci

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:

Trimis la 11 May 2011 - 23:01

eu aveam o adresa de michigan si am avut aceasi problema cu tine, am schimbat adresa si nu mai am probleme

Corect. Asta am făcut si eu si acum merge. Se pare ca adresele sunt mai nou verificate. De exemplu a mea, generata de pe un site, nu ducea nicăieri. Adică cautarea cu Google maps dădea eroare.
M-am mutat si eu in Oregon. Dacă tot e mai ieftin ;)

#7 Tudor

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:

Trimis la 12 May 2011 - 18:48

M-am mutat si eu in Oregon. Dacă tot e mai ieftin ;)

Bine ai venit, vecine! B)

#8 Luci

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:

Trimis la 12 May 2011 - 22:15

Bine ai venit, vecine! B)

Bine te-am găsit.! ;)

#9 Daliboru22

Daliboru22

Junior

• Members
  • Pip
  • 19 Mesaje:

Trimis la 13 May 2011 - 08:07

Eu mi-am facut contul de Itunes initial pe US, dar apoi am schimbat pe Romania - imi puteti spune de ce aveti pe USA, sunt mai multe aplicatii decat pe Romania sau care ar fi motivul ? Astfel aveti o adresa din USA, iar datele cardului bancar sunt de aici din RO ?

#10 Luci

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:

Trimis la 13 May 2011 - 17:41

Eu mi-am facut contul de Itunes initial pe US, dar apoi am schimbat pe Romania - imi puteti spune de ce aveti pe USA, sunt mai multe aplicatii decat pe Romania sau care ar fi motivul ? Astfel aveti o adresa din USA, iar datele cardului bancar sunt de aici din RO ?

Când mi-am făcut eu contul unele aplicații nu erau pe magazinul românesc. Eu nu am card ci e selactata varianta "none " la modalități de plata. Folosesc la plata gift card.

#11 Tudor

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:

Trimis la 14 May 2011 - 15:22

Eu mi-am facut pe US ca sa pot cumpara si muzica, seriale, filme.

#12 Eduard

Eduard

Membru

• Members
  • PipPip
  • 121 Mesaje:

Trimis la 21 June 2012 - 20:30

De ceva vreme mi-am schimbat domiciliul in strainatate iar recent am efectuat modificarile si in contul meu din iTunes. Am intrat in iTunes la Account si am schimbat tara, dupa care am introdus noul card pe care il am aici. Acum, cand intru in iTunes, in coloana stanga, in dreptul Apps imi apare numarul 4. Mergand pe aplicatii, imi apare in partea de jos ca am 4 updates disponibile, insa dupa ce apas, imi apare mesajul ca momentan nu exista updates pentru nicio aplicatie.
Presupunerea mea e ca cele 4 aplicatii au fost achizitionate din App Store Romania, insa nici macar nu stiu care sunt acelea pentru ca nu mi le arata.
Pe iPad, nu imi arata ca as avea vreun update.
Poate careva dintre voi a mai experimentat asa ceva si are vreo solutie, eu inca nu am gasit una.

#13 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 22 June 2012 - 08:01

Cel mai simplu este Express Lane.

#14 Eduard

Eduard

Membru

• Members
  • PipPip
  • 121 Mesaje:

Trimis la 23 June 2012 - 13:52

Cel mai simplu este Express Lane.

Multumesc Cristi, n-am stiut de Express Lane. Azi am primit un raspuns destul de lung de la ei, dar dintre toate, cea mai relevanta pentru mine a fost urmatoarea propozitie: Content purchased from the iTunes Store is country-specific.
In concluzie, ce am cumparat din App Store Romania, daca nu se gaseste si in App Store Austria, nu mai poate fi actualizat.

#15 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 06 February 2013 - 14:59

Salut, vreau sa imi descarc Shazam dar nu imi da voie. Am incercat sa caut pe google shazam dat toate saiturile imi dau o legatura/trimitere catre App Store

Imagini atașate

• image.jpg
  • image.jpg

• Mihaela, mihai? and M.Stoenescu like this

#16 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 06 February 2013 - 16:18

Sau cum imi modific accountul pentru a putea accesa itunes din sua ?

#17 xxxl

xxxl

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Mesaje:

Trimis la 06 February 2013 - 17:11

Intri in cont in josul paginii,bifezi tara pe vrei sa ai magazinul,completezi datele de siguranta pentru card si dupa confirmare vei fi redirectionat catre Store-ul respectiv!

#18 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 06 February 2013 - 18:31

O poza va rog

Gata am gasit, ms mult trebuia sa imi spui ca trebuie sa ma uit direct din itunes

Acest mesaj a fost modificat de zelpix: 06 February 2013 - 21:06

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi