Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

Vizionare filme flash drive

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Cle

Cle

Junior

• Members
  • Pip
  • 8 Mesaje:

Trimis la 21 February 2013 - 23:34

Salut

Tocmai am descoperit o chestie care mi-ar fi fost de mare ajutor in concediu
Am pe un flash drive cateva filme avi si mkv. Mi-am instalat xbmc pe ipad 2 cu jailbreak si am observat ca se pot viziona cu ajutorul acestui player formatele mai sus mentionate fara a mai fi nevoie sa le transform in fisierele pentru care ios are suport nativ.Flash drive-ul este recunoscut de ipad cu ajutorul unui camera connection kit iar in xbmc trebuie trecuta calea manual in tabul browse /var/mnt/mount1 (aceasta ar trebui sa fie calea unde este montat flashul sau hdd extern sau sd card).

Sper sa fie de folos informatia.
  • MariusMarusteri and Henrietta like this

#2 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 22 February 2013 - 09:04

Hmmm, interesanta chestie. Multumim

#3 Radu Turcescu

Radu Turcescu

Consigliere

• Members
  • PipPipPipPip
  • 627 Mesaje:

Trimis la 22 February 2013 - 10:34

Salut
Tocmai am descoperit o chestie care mi-ar fi fost de mare ajutor in concediu
Am pe un flash drive cateva filme avi si mkv. Mi-am instalat xbmc pe ipad 2 cu jailbreak si am observat ca se pot viziona cu ajutorul acestui player formatele mai sus mentionate fara a mai fi nevoie sa le transform in fisierele pentru care ios are suport nativ.Flash drive-ul este recunoscut de ipad cu ajutorul unui camera connection kit iar in xbmc trebuie trecuta calea manual in tabul browse /var/mnt/mount1 (aceasta ar trebui sa fie calea unde este montat flashul sau hdd extern sau sd card).
Sper sa fie de folos informatia.

Solicit in mod cat mai serios ca aceste sfaturi utile oferite pe acest forum sa fie explicate atat pentru utilizatorii de jailbreak, cat si pentru cei care refuza in mod evident sa pacaleasca sistemul... Din punctul meu de vedere, postarea ta nu are absolut nicio valoare..

#4 Cle

Cle

Junior

• Members
  • Pip
  • 8 Mesaje:

Trimis la 22 February 2013 - 11:57

Buna

Probabil sectiunea ipad hacking era mai potrivita pentru acesta discutie.Rog un moderator sa mute topicul acolo daca crede de cuviinta.

Multumesc

• Henrietta likes this

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi