Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

Ghift card pe alt store

Ghift card

Cel mai bun răspuns Vizitator_kjdrseqwsrxdtcyfvgubhiknj_* , 08 March 2013 - 08:28

LAMO:)))

@AvBal...: tu vorbesti numai asa in bataie de joc ? Daca nu esti capabil sa-i raspunzi omului, pentru ca nu deti cunostinte necesare referitoare la gift-carduri, de ce cauti pe net ai dai parerile altora ? Spui niste ineptii, documenteaza-te inainte sa plimbi omu aiurea prin tot felul de idei.

OnTopic: Giftcardul iti este acceptat doar in tara din care l-ai luat, sau pentru care l-ai luat, drept urmare, poate fi folosit doar in acel magazin. Daca tu incerci sa il bagi in store-ul altui magazin, nu iti este recunoscut. El ramane valabil pana in folosesti in store-ul de care apartine.

PS: am folosit si eu 2 ana acuma, pe America, si la fel ca tine, am uitat sa ma deconectez si i-am dat pe Romania, unde a aparut mesajul din poza care este pusa mai sus. M-am deconectat, m-am conectat la store USA si am bagat giftul. Nu e greu.
PS: daca nu merge din prima, ia o aplicatie din store-ul respectiv ( una gratis ) apoi baga codul ;)

Bafta !

Sent from  New iPad using Tapatalk Vezi tot mesajul

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Turbo

Turbo

Junior

• Members
  • Pip
  • 45 Mesaje:

Trimis la 04 March 2013 - 23:58

Ma poate ajuta cineva am introdus codul de la ghift card pe alt store in usa si el era pt Italia acum încerc sa schimb store si nu pot îmi da eroare știe cineva vreo solutie?

#2 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 05 March 2013 - 01:18

Ai folosit ,,codul,, de pe card, acel card nu mai are nicio valoare...
Ex. Am 5lei in portofel, trebuie sa ii dau lui ,,x,, din greseala ii dau lui ,,y,, => ca ,,y,, nu primeste nimic iar portofelul meu ramane gol...

#3 Turbo

Turbo

Junior

• Members
  • Pip
  • 45 Mesaje:

Trimis la 05 March 2013 - 02:18

Ce răspuns ......oare sa fie așa dacă un ghift card poate sa fie utilizat doar pe un anumit store,,,,,,,am pierdut bani!!!!? Nu pana la urma am reușit sa schimb storul si surpriza bani erau acolo

#4 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 05 March 2013 - 04:10

Uau, felicitari, puteai sa te uiti si in e-mail, gaseai factura acolo. Pana sa apesi pe poza aplicatiei din AppStore erai informat inca de la deschiderea acesteia ca esti pe Store-ul gresit si pentru a cumpara/instala aplicatia trebuie sa te muti manual cu storeul din josul paginii unde scrie AppleID...

#5 Henrietta

Henrietta

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 410 Mesaje:

Trimis la 05 March 2013 - 07:56

Da, merge numai pentru cel care a fost emis, nu se pierde valoarea deoarece nu este recunoscuta in alt store, e acelasi lucru ca si cum ai baga un cod aiurea. @Av... de pareristi e tara plina. Ar fi bine sa se introduca pe forum si "unlike" pentru cei care bat campii. Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2
  • xxxl, Turbo and AvBălțătescu like this

#6 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 05 March 2013 - 08:03

Sincer sa fiu mi-a trebuit in jur de 7-8 minute numai sa imi dau seama ce a vrut sa spuna, este binevenit ,,unlike-ul sau dislike-ul,, nu stiu ce Ipad are ,,turbo,, dar bag mana in foc ca A FOST ANUNTAT la deschiderea aplicatiei AppStore si ca este pe alt market decat cel in care apartine tarii in care este situat...

Imagini atașate

• image.jpg

#7 Turbo

Turbo

Junior

• Members
  • Pip
  • 45 Mesaje:

Trimis la 05 March 2013 - 19:50

Uau, felicitari, puteai sa te uiti si in e-mail, gaseai factura acolo. Pana sa apesi pe poza aplicatiei din AppStore erai informat inca de la deschiderea acesteia ca esti pe Store-ul gresit si pentru a cumpara/instala aplicatia trebuie sa te muti manual cu storeul din josul paginii unde scrie AppleID...

1 new ipad sau 3,,,,, 2 nu știam ca ghift cardurile sunt valabile doar in tara respectiva de unde a fost cumpărat ,,,,,, 3nu is primul care spune ca sa schimbi storul in Apple îți ia vreo 3 zile am reușit sa trec odată de pe cel românesc pe cel din state dar sa il mai schimb odată nu mergea,,,se salvau noile date dar nu se actualizau

#8 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 06 March 2013 - 01:19

Iti ia maximum 15 secunde trebuie sa iti selectezi tara din nou in care locuiesti sau in care te afli

#9 Turbo

Turbo

Junior

• Members
  • Pip
  • 45 Mesaje:

Trimis la 06 March 2013 - 13:30

Iti ia maximum 15 secunde trebuie sa iti selectezi tara din nou in care locuiesti sau in care te afli

știu ca sa schimbi tara se poate face imediat,,,,,chestia era ca nu se actualiza

#10 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 06 March 2013 - 17:23

Iti dezactivai ,,wi-fi,,-ul sau ,,celularul,, daca nici atunci nu mergea ultima soluie era sa ii dai un rebot (nu cred ca va fi cazul niciodata pt un Apple).

#11 Turbo

Turbo

Junior

• Members
  • Pip
  • 45 Mesaje:

Trimis la 07 March 2013 - 23:39

Frate hai ca iar bati campi ,,,,, dacă ma luam după tine ,,,,,,,,,

#12 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 08 March 2013 - 03:18

La ce ti-ai mai luat iPad atunci... Eu primele 2/3 saptamani am cautat tot ce se poate pe google si pe acest forum despre cum as putea fi un utilizator iscusit...

#13 Vizitator_kjdrseqwsrxdtcyfvgubhiknj_*

Vizitator_kjdrseqwsrxdtcyfvgubhiknj_*
  • Guests

Trimis la 08 March 2013 - 08:28   Cel mai bun răspuns

LAMO:)))

@AvBal...: tu vorbesti numai asa in bataie de joc ? Daca nu esti capabil sa-i raspunzi omului, pentru ca nu deti cunostinte necesare referitoare la gift-carduri, de ce cauti pe net ai dai parerile altora ? Spui niste ineptii, documenteaza-te inainte sa plimbi omu aiurea prin tot felul de idei.

OnTopic: Giftcardul iti este acceptat doar in tara din care l-ai luat, sau pentru care l-ai luat, drept urmare, poate fi folosit doar in acel magazin. Daca tu incerci sa il bagi in store-ul altui magazin, nu iti este recunoscut. El ramane valabil pana in folosesti in store-ul de care apartine.

PS: am folosit si eu 2 ana acuma, pe America, si la fel ca tine, am uitat sa ma deconectez si i-am dat pe Romania, unde a aparut mesajul din poza care este pusa mai sus. M-am deconectat, m-am conectat la store USA si am bagat giftul. Nu e greu.
PS: daca nu merge din prima, ia o aplicatie din store-ul respectiv ( una gratis ) apoi baga codul ;)

Bafta !

Sent from  New iPad using Tapatalk
  • xxxl and Turbo like this

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi