Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

Gata, am renuntat la...

idei de vacante

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 16 July 2013 - 12:14

Nu la iPad, ci la orice format fizic legat de hartile pe care le-am folosit pana acum.

Recent m-am intors din vacanta si asta a fost prima in care m-am dus bazandu-ma exclusiv pe iPad. Bine, spuneti voi, chiar nu e mare lucru ce zic eu din monet ce am internetul la picioarele mele. Da, asa este.

Toate hartile le-am descarcat de pe net, navigatia l-am folosit de pe iPad, de minune m-am descurcat. Va sugerez si voua sa nu mai carati cu voi nimic decat tableta. O sa va ajunga si o sa va descurcati cu el super usor si fara batai de cap.

Protejat cat de cat, astfel incat sa nu se zgarie, iPad-ul chiar este de real ajutor si nu te incomodeaza deloc.

ipad-travel-guide.jpg

Am vazut multa lume umbland cu tablete pe strada, semn ca acesta este imbratisat de foarte multa lume.

Best-to-Travel-with-your-iPad-by-Bike02.jpg

Mai jos va las o lista cu aplicatiile pe care le folosesc eu frecvent in excursii/vacante, si care sunt IT's A MUST, cum s-ar zice:

• iGO, navigatie turn by turn, 69 de euro, full europa. Stie tot, inclusiv sa pronunte numele strazilor.
  • Google Maps, pentru navigare ONSITE, respectiv a gasi ceva rapid. Foarte bogata baza de date, mai ales afara.
  • FourSquare, nu cred ca necesita prezentare, dar am gasit ceva locuri interesante cu el, despre care nu stiam, inclusiv restaurante, cafenele cu recomandari cu tot
  • Booking, fara de care nu as fi gasit unde sa dorm.
  • Galileo, un fel de open maps, gratuit si spre surprinderea mea, foarte exact si cunoaste chiar si numerele la case/blocuri etc.
  • Tapatalk, pentru a fi la zi cu informatia de pe iPadforum.ro ;-)

Mai jos va propun sa completati cu aplicatii pe care le folositi VOI in calatoriile voastre si care va ajuta.

• Tudor, Octavian and florin66 like this

#2 Radu Turcescu

Radu Turcescu

Consigliere

• Members
  • PipPipPipPip
  • 627 Mesaje:

Trimis la 16 July 2013 - 19:18

Permite-mi sa te contrazic... Eu mai iau ceva, pe langa tableta : iPhone-ul. :D
In rest, perfecta dreptate ai.. Si se preteaza pe business, fun, multimedia...orice...
Gotta love THE STEVE...:)

1. Trip Advisor - City Guides - poti descarca hartile si obiectivele turistice, pentru a fi accesate in offline..

#3 viorelgn

viorelgn

Junior

• Members
  • Pip
  • 85 Mesaje:

Trimis la 16 July 2013 - 19:40

Nu la iPad, ci la orice format fizic legat de hartile pe care le-am folosit pana acum.

Recent m-am intors din vacanta si asta a fost prima in care m-am dus bazandu-ma exclusiv pe iPad. Bine, spuneti voi, chiar nu e mare lucru ce zic eu din monet ce am internetul la picioarele mele. Da, asa este.

Toate hartile le-am descarcat de pe net, navigatia l-am folosit de pe iPad, de minune m-am descurcat. Va sugerez si voua sa nu mai carati cu voi nimic decat tableta. O sa va ajunga si o sa va descurcati cu el super usor si fara batai de cap.

Protejat cat de cat, astfel incat sa nu se zgarie, iPad-ul chiar este de real ajutor si nu te incomodeaza deloc.

attachicon.gifipad-travel-guide.jpg

Am vazut multa lume umbland cu tablete pe strada, semn ca acesta este imbratisat de foarte multa lume.

attachicon.gifBest-to-Travel-with-your-iPad-by-Bike02.jpg

Mai jos va las o lista cu aplicatiile pe care le folosesc eu frecvent in excursii/vacante, si care sunt IT's A MUST, cum s-ar zice:

• iGO, navigatie turn by turn, 69 de euro, full europa. Stie tot, inclusiv sa pronunte numele strazilor.
  • Google Maps, pentru navigare ONSITE, respectiv a gasi ceva rapid. Foarte bogata baza de date, mai ales afara.
  • FourSquare, nu cred ca necesita prezentare, dar am gasit ceva locuri interesante cu el, despre care nu stiam, inclusiv restaurante, cafenele cu recomandari cu tot
  • Booking, fara de care nu as fi gasit unde sa dorm.
  • Galileo, un fel de open maps, gratuit si spre surprinderea mea, foarte exact si cunoaste chiar si numerele la case/blocuri etc.
  • Tapatalk, pentru a fi la zi cu informatia de pe iPadforum.ro ;-)

Mai jos va propun sa completati cu aplicatii pe care le folositi VOI in calatoriile voastre si care va ajuta.

De acord 100% ! si iPhone-ul pentru hotspot. Si totul merge perfect. Personal pentru mine laptopul e de domeniul trecutului.

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi