Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

Sondaj iOS 7

• Please log in to reply
26 replies to this topic

Sondaj: Sondaj iOS 7 (17 membri au votat)

Va place noua interfață IOS7?

1. Votat Da, imi place. (8 voturi [47.06%])

Procent din voturi: 47.06%

2. Nu, nu-mi place, dar vroiam o noutate si raman. (3 voturi [17.65%])

Procent din voturi: 17.65%

3. Urasc noua interfata, imi pare rau ca am facut upgrade. (1 voturi [5.88%])

Procent din voturi: 5.88%

4. O sa ma obisnuiesc cu el pana la urma. (5 voturi [29.41%])

Procent din voturi: 29.41%

Vă plac noile funcționalități ale IOS7?

1. Votat Da, este super. (10 voturi [58.82%])

Procent din voturi: 58.82%

2. Nu. Nu aduce nimic spectaculos. (5 voturi [29.41%])

Procent din voturi: 29.41%

3. Nu-mi plac dar ma obisnuiesc cu ele. (2 voturi [11.76%])

Procent din voturi: 11.76%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#1 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 22 September 2013 - 18:49

La cererea lui Octavian, va rog sa raspundeti la acest mic sondaj.

#2 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 22 September 2013 - 20:42

Avem voie sa ne divulgam confidentialitatea in legatura cu ce am votat ?

#3 Octavian

Octavian

Expert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 586 Mesaje:

Trimis la 22 September 2013 - 22:36

Cum doriți. Nu vă judecă nimeni gusturile și părerile. Sunt curios cum a fost primit acest nou sistem de operare.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

#4 Octavian

Octavian

Expert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 586 Mesaje:

Trimis la 22 September 2013 - 22:40

La cererea lui Octavian, va rog sa raspundeti la acest mic sondaj.

Mulțumesc! Sper să fie util tuturor.

#5 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 22 September 2013 - 22:45

Cum doriți. Nu vă judecă nimeni gusturile și părerile. Sunt curios cum a fost primit acest nou sistem de operare.Sent from my iPad using Tapatalk HD

La prima intrebare: Va place noua interfață IOS7 ? Am raspuns cu a treia varianta
La a doua intrebare: Vă plac noile funcționalități ale IOS7 ? Am raspuns cu prima varianta

#6 Adrian M

Adrian M

Junior

• Members
  • Pip
  • 78 Mesaje:

Trimis la 23 September 2013 - 12:53

Eu nu am ce sa votez.
Am testat 2 versiuni de beta si nu imi place deloc, asa ca am ramas cu iOS 6 si pe telefon si pe tableta.

#7 xxxl

xxxl

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Mesaje:

Trimis la 23 September 2013 - 14:45

Am răspuns cu "DA" la ambele intrebări si dacă la început eram un adversar al noii versiuni privind la capturile facute de voi de-a lungul timpului ,acum instalat pe iPadul 3 personal pot sa fac o diferență cu cel al soției care este un iPad 4 si iOS 6 si clar iOS 7 se miscă mult mai bine și are facilitătile pe care le doream intotdeauna de la Android,având și o tableta Asus Memopad HD 7.Pe iphone 4 incă nu am instalat noul sistem de operare datorita faptului că mi-e frica totuși ca nu cumva să se miște ca ochiul mortului.
Desigur ca mai sunt o groază de bug-uri de rezolvat dar sper ca ăștia de la Apple să se miște și ei mai natural măcar acum când au reusit dupa mult timp sa nu scoata niciun produs nou la ultima lor lansare,lucru greu de atins de multe firme.Dacă si noul ipad va avea doar carcasa schimbata si in rest nimic notabil atunci nu le doresc deloc de bine ăstora de la Apple.
Iar despre iOS 7 fie că ne place sau nu va reprezenta continuitatea produselor Apple si cale de intoarcere nu ai există.

#8 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 23 September 2013 - 14:52

Nu iti recomand sa iti instalezi noul IOS pe un iPhone 4 (simplu) pentru ca intr-adevar se misca greuț.
Iar referitor la ce spus mai sus despre iPhone precum ca cei de la Apple "sa se miste mai natural" probabil te inseli... Sunt primii care au pus un senzor de amprenta digital pe un telefon, pe langa noile generatii de cipuri A6 pe care il regasim pe iPhone 5C, iar pe 5S gasim noile "bombe" A7 de 64-bit si acea tentativa de "cip-procesor" pe care cei de la Apple il numesc "M7 Motion Coprocessor"
  • xxxl likes this

#9 xxxl

xxxl

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Mesaje:

Trimis la 23 September 2013 - 16:33

Poate că ai dreptate in ce spui, dar Apple nu a inovat nimic ci doar a pus niste tehnologii deja existente pe o carcasa veche și depasita deja din punctul de vedere al tendintelor in design tehnic,ceea ce dupa un an de zile devine deja foarte jenant.Dar cum logica nu are de-a face cu ce vor oamenii Apple a vandut in trei zile un numar record de iphoane...nouă milioane!
P.S. Am să țin cont de sfatul tău Avocate și pe iPhonul meu nu am sa instalez iOS 7.Parcă stiu că tu, tot iPhone 4 ai.
  • AvBălțătescu likes this

#10 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 23 September 2013 - 18:47

Am chiar un 4S =)) Insa cel mai mult ma amuza faptul ca Apple a vandu doar 2 MILIOANE de terminale, in doar trei zile... Hai sa nu fim rautaciosi cu acest telefon care ne umple sufletul de bucurii

- 4vs4S: Nimic nou in ceea ce priveste designul cu exceptia acelui cant, acea taietura de culoare neagra situata in partea de sus a telefonului.
-5vs5S Aici avem cateva modificari cum ar fi: Flash-ul Dublu de pe spate care este asezat langa camera sau Amprenter-ul Digital care cred ca face toti banii. Hai sa ne gandim...
-Nu iti place sa introduci parola cand descarci continut de pe AppStore/iTunes ?
-Nu iti place ca alt cineva sa iti stie parola de la telefon ?
***_AMPRENTERUL DIGITAL ESTE SOLUTIA_***

In cel mai rau caz, inarmeaza-te cu rabdare.... In aceasta splendida si minunata vacanta de vara mi-am introdus codul gresit, se intampla ori cui, insa sa astepti DOUA ore pentru nimic mi se pare un pic cam exagerat... I-am dat un restore la cat de nervos eram... nu am mai avut nevoie nici de BackUp =))

#11 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 23 September 2013 - 19:28

Ma gandeam sa revin pe IOS 6, nu pentru ca nu ma tine bateria ci pentru ca sunt constiet ca un nou soft inseamna mai multa performanta si eficienta din partea "Dispozitivului". Ca sa fiu sincer am decat un singur joc pe iPhone si acela este CandyCrush in concluzie ma intereseaza decat camera, fluiditatea si estetica la un telefon. Consola mea de jocuri era o data un PlayStation Portable, intre timp lucrurile au mai evoluat iar acum sa transformat intr-un iPad. Aici din cont de cipul grafic si de procesor, dar sa nu neglijam si viteza de Upload/Download pe care ne-o ofera ^.^

#12 Adrian M

Adrian M

Junior

• Members
  • Pip
  • 78 Mesaje:

Trimis la 25 September 2013 - 18:55

Sunt curios daca a mai ramas careva dintre voi cu iOS 6 sau sunt singurul.
Motivul pentru care n-am trecut la 7 nu e neaparat aspectul plat si spalacit si fara eleganta, ci faptul ca nu mai functioneaza fara cusur un iPad 3, acum e ca o tableta Android si nu pot sa fac update la asa ceva.

#13 xxxl

xxxl

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Mesaje:

Trimis la 25 September 2013 - 19:26

O să te obișnuiești repede cu noul look chiar dacă e mai spălăcit și asta va fi o reacție a faptului că vei vedea ceva nou pe ecran.Oricum, să te încăpătânezi să rămâi pe iOS 6 e ca și cum ai înota contra curentului apei deoarece multe aplicații își fac deja "look-ul" pentru versiunea 7. Poți cel mai bine să mai aștepți vreo două-trei săptămâni și atunci vei știi clar ce puncte forte sau slabe are noul sistem de operare.Nu ești singurul care nu este prea încântat de noul look dar asta este!

#14 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 25 September 2013 - 19:36

Sau poti astepta 7.1 care o sa rezolve multe din aceste buguri.

#15 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 25 September 2013 - 20:00

Dr. Cipry Eu am un iPad 4 (apasa click pe "semnatura" mea). Am doua motive pentru care nu doresc sa fac update:
- Necesita performante, nu ca tableta mea nu le-ar avea insa mi-as dori sa o las cu IOS-ul care mi-a fost livrata acasa. Spre exemplu sora mea are un 3GS (fostul meu telefon) are IOS 4 pe el, nu se simte ofensata ca altii au iPhone 5 sau IOS 7...
- As dori sa imi fac JailBreak, EXCLUSIV pentru jocuri: sa imi mai adaug bani, sa trec cu usurinta peste alte nivele, fara sa ma stresez sau sa ma enervez ^.^ ACCEPT SI ARGUMENTE CONTRA !

#16 Octavian

Octavian

Expert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 586 Mesaje:

Trimis la 25 September 2013 - 21:56

Eu am încă un iPad 2, în așteptarea noului iPad 5. Am instalat pe el IOS 7 și sunt mulțumit de cum se mișcă deși cei 32 Gb sunt folosiți până la "gâtul sticlei". Așa cum spune avocatul, aspectul spălăcit nu mi-a intrat în suflet, cu toate că sunt pentru tot ce este nou. Sunt conștient să nu avem de ales decât drumul înainte care sunt convins că se va "asfalta" pe parcurs.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

#17 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 25 September 2013 - 22:07

@ Dr. Cipry -Am o singura tableta, aceea fiind un iPad 4... Am sups si in alte topicuri de ce nu mi-am facut Update la ea, fiindca doresc sa imi fac JailBreak. Singurul update pe care l-am facut a fost la un 4S care aseara am incercat sa trec la versiunea anterioara de soft insa nu am reusit, probabil ca cei de la Apple nu mai semneaza digital acea...
@ Octavian -"Drumul asfaltat" te referi la bara de notificari luata de la HTC sau la pictogramele care seamana cat de cat cu cele de pe Android 4.12 ?

#18 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 25 September 2013 - 23:02

"Forumist-ul" se numeste Adrian M.
Ce treaba are neatentia cu meseria de avocat ? Din cate stiu un avocat apărarea drepturile si libertatile cetatenesti si interesele legitime
Am impresia ca tu inca incerci sa ma vanezi la ori ce pas dupa acea discutie care a avut loc cu ceva timp in urma...

#19 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 25 September 2013 - 23:20

Tu nu ai inteles ce am zis eu... Deci, un "forumist" ( scriu de pe tapatalk si nu pot vedea cine )

"Forumist-ul" se numeste Adrian M.

de 2 ori dupa ce ti-am zis, asta nu se impaca bine cu meseria care ti-o doresti...de avocat :)

Ce treaba are neatentia cu meseria de avocat ? Din cate stiu un avocat apărarea drepturile si libertatile cetatenesti si interesele legitime

#20 xxxl

xxxl

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Mesaje:

Trimis la 26 September 2013 - 07:20

@Av.Baltațescu si @Dr.Cipry nu stiu ce rost are discuția în contradictoriu dar pe viitor io zic să vă deschideți ímpreuna un cabinet de avocatura in domeniul medical sau viceversa ,un cabinet medical care să aibă și avocat. Apropo...glumeam! From my ASUS MemoPad

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi