Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

CHAT si offtopic

• Please log in to reply
97 replies to this topic

#21 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 02 November 2013 - 19:46

am nevoie urgent de un sim card de vodafone Germania pentru o activare iPhone. il si dau inapoi daca e cazul. Anyone?

#22 uɐʇloz .

uɐʇloz .

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 03 November 2013 - 13:29

Tudore eu nu compar sistemul de operare de pe iPhone ci cel de pe tablete si am la ce face diferențe...oricum nu sunt un tip impulsiv si hotararea de a trece la Nokia a fost luată dupa ce m-am jucat temeinic cu mai multe modele si chiar aș fi vrut modelul 1020 cu vestita camera de 41 de Mpx. dar ma enerva cocoasa aia mica de pe spate fiindca merg totusi pe premisa ca un telefon trebuie sa fie musai și comod fiind obișnuit cu toate modelele nevasta-mea având iphone 5 deci nu sunt deloc neavenit.Ecranul de 4.5 inchi de la NOKIA este perfect pentru mine, camera este mult mai buna decat pe iPhone 5 (am facut teste pe mire standard Avocate!) iar sistemul chiar zbârnâie fără nicio exagerare.
În privința tabletelor zic eu ca am dreptate...scot un sistem de operare care merge brici pe VIITOAREA tableta si nu pe cele actuale?!E mârlănie sau cum să o numesc?!Eu folosesc constant pe tabletă cam 15 aplicatii restul fiind din categoria "poate or trebui vreodata"...mama lor și nici alea nu prea mai merg bine fiindcă trebuie să îmi iau o nouă tableta să le pot folosi!
Oricum voi rămâne fidel sistemului Apple dar în niciun caz la telefoane până nu vor scoate ceva care să aducă și ceva nou cu adevărat inclusiv un ecran mai mare,că de procesoare x64 și alte fandoseli de marketing m-am cam plictisit.
Sper că nu voi fi alungat de pe forum și nici nu voi supăra cu adevarat pe cineva dar este o părere personală formată de-a lungul anilor în care am fost și voi fi clientul Mărului!

From my new iPad 4

Ca tot ziceai de " vestita " camera a lui 1020. 5s-ul bate pe departe.

Imagini atașate

• image.jpg
  • image.jpg

Acest mesaj a fost modificat de zelpix: 03 November 2013 - 13:30

#23 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 03 November 2013 - 14:31

Ce spuneti despre ?

#24 xxxl

xxxl

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Mesaje:

Trimis la 03 November 2013 - 14:48

Ce bate 5s????Am citit si eu articolul ăla platit de Apple,dar eu am avut ambele telefoane in brate si m-am jucat cu ele si ala care a scris articolul e un dobitoc!Sau fa crop pe un senzor de imagine de 8mpx. si vezi ce iti ramane!Vorbind practic!

From Lumia 925

#25 uɐʇloz .

uɐʇloz .

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 03 November 2013 - 14:49

Hmm, interesant cum aruncam cu vorba : " platit de apple", sau "dobitoc".

In fine, nu intru in polemica pe tema asta ca nu merita. Sa-l stapanesti con piacere!

#26 xxxl

xxxl

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Mesaje:

Trimis la 03 November 2013 - 15:04

Scuze de dublu post!Eu am Lumia 925 si nu sunt avocatul firmei Nokia dar cand cineva face asemenea afirmatii si ma prosteste in fata pentru mine e chiar un dobitoc indiferent ce publica si unde publica!Daca maine Apple va scoate o tableta de 12 inchi sa zicem îi voi ridica pe ei in slavi...nu vad sa fie asta o rusine fiindca produsele le platesc cu bani munciti...eu nu am chestii de partizanat in viata!Dar imi place sa fiu tratat corect inclusiv de tampitii care au facut iOS 7!

From Lumia 925

#27 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 03 November 2013 - 15:50

Warning Points ?

Oi fi avut tu ambele telefone in mana, insa un test cu adevarat nu se face in 10 minute butonandule

#28 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 03 November 2013 - 15:56

-Spre exemplu la noul iPad
-Imi vine greu sa îi estimez durata de viata a bateriei. Deoarece cand l-am scos din cutie, procentajul bateriei era de 72% si m-a tinut 13 ore.
-Aseara la ora 23 l-am pus la incarcat iar acum am 6 ore de utilizare si 20% ramas

#29 xxxl

xxxl

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Mesaje:

Trimis la 03 November 2013 - 15:56

Și văd că aici sunt agreate post-urile gen:
1.Da !
2.Da,sigur că da!
3.Am văzut și eu același lucru!
[b]Orice atingere adusă produselor Apple este nulă și neavenită ![b]
Păcat...findcă întotdeauna am încercat ca post-urile mele să nu fie scrise degeaba sau monosilabice, după o așa zisă vânătoare de un numar record de postări!
Mă gândeam la calitate și nu la cantitate!
Păcat!

From my new iPad 4

#30 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 03 November 2013 - 22:08

Aceasa este parerea ta, nu imi place WinodwsPhone din simplul motiv ca urasc Windows.
Acest sistem de operare este o copie infidela a lui OS X

#31 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 03 November 2013 - 22:12

Iar cei de la Microsoft ar face bine sa isi tina gura cand vine vorba de "inventiile lor"...
Auzi la iei, primul UltraBook inventat vreodata :))

Multumesc prin aceasta cale stafului tehnic, pentru ca au deblocat functia "Edit"

#32 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 04 November 2013 - 02:00

Imi retrag multumirile, macar a fost fun 3 minute

#33 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 05 November 2013 - 12:02

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teste iPad Air:
Stiti cumva daca mai exista si alti furnizori de internet înafara de Vodafone, Orange, Cosmote si Digi ?

#34 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 06 November 2013 - 14:41

Atunci cand încerc sa imi schimb numele imi afișează acest mesaj.
Am încercat și cu 4G-ul activ sa imi schimb numele, insa nu am reușit.

Imagini atașate

• image.jpg

#35 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 06 November 2013 - 17:40

M-am uitat pe manualul de utilizare și am observat ca iPad Air folosește MIMO Wi-Fi Technology, ce înseamnă acest lucru ?

#36 uɐʇloz .

uɐʇloz .

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 06 November 2013 - 18:37

http://en.wikipedia.org/wiki/MIMO

#37 uɐʇloz .

uɐʇloz .

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 06 November 2013 - 18:56

La cererea expresa a mea, am cerut sa fiu "retrogradat" din moderator in user. Consider ca nu mi-am indeplinit cu brio indatoriile mele ca si moderator, si nu pot continua asa. In continuare insa raman fidel forumului care este una din pasiunile mele.

#38 Adrian M

Adrian M

Junior

• Members
  • Pip
  • 78 Mesaje:

Trimis la 06 November 2013 - 19:31

Ce greseala de neiertat ai comis?

#39 uɐʇloz .

uɐʇloz .

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 06 November 2013 - 19:32

Am zis la cererea mea

#40 Adrian M

Adrian M

Junior

• Members
  • Pip
  • 78 Mesaje:

Trimis la 06 November 2013 - 20:50

Banuiesc ca ai inteles si intrebarea dar trecem peste daca nu doresti sa ne spui.

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi