Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

Pozele de pe iPhone/iPad in shared streams

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 05 November 2013 - 18:55

Stiati de existenta a shared streams din photostream?

Sunt acele foldere care pot fi partajate cu cineva, folder in care putem copia pozele din photostream sau camera roll, dupa care la randul lor si cu cei cu care am partajat acel folder pot "arunca"aici pozele lor.

Nimic rau in asta, insa sigur nu stiati ca aceste foldere nu e musai sa fie partajate, ci dupa creare pot sa zaca frumos in shared streams, iar voi sa va copiati frumos pozele pe care considerati mai speciale dintr-un motiv sau altul.

Ce e bestial insa, este faptul ca aceste poze nu sunt contorizate de iCloud, mai exact nu conteaza cate foldere/poze aveti in shared streams, nu va afecteaza cei 5gb gratuiti de pe contul de iCloud.

Practic puteti sa va creati foldere nelimitate, sa va copiati pozele pe care le doriti aici, si le veti avea forever fara sa fie nevoie sa le stergeti. Dupa cum bine stiti, in Photostream aveti disponibil intotdeauna ultimele 1000 de poze, dupa care se sterg automat in ordinea sosirii celor noi.

Dar cu metoda asta pe care v-am explicat pozele speciale le puteti avea grupate frumos in foldere daca vreti, puteti sa copiati oricate poze vreti ca nu se vor sterge, si le veti avea disponibil si dupa restore.

Spor.
  • Tudor likes this

#2 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 06 November 2013 - 01:01

Știam
  • Adrian M likes this

#3 Adrian M

Adrian M

Junior

• Members
  • Pip
  • 78 Mesaje:

Trimis la 06 November 2013 - 12:30

Extrem de util postul tau. Te rog continua. 👍

#4 Octavian

Octavian

Expert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 586 Mesaje:

Trimis la 06 November 2013 - 21:25

Dacă mai există persoane care mai știau, vă rog să completați lista începută mai sus ca să știm pe cine ne bazam. Eu consider postarea lui Zelpix foarte competentă, completă și utilă chiar pentru cunoscători (știutori). Sent from my iPad using Tapatalk HD
  • uɐʇloz . likes this

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi