Sari la conținut

Bine ai venit!

Loghează-te sau fă-ți cont pentru a putea comunica cu ceilalți membri ai comunității noastre. Te poți loga și cu contul tău de Facebook sau Twitter!

Fotografie

Cum sterg o poza dintr-un album foto?

• Please log in to reply

Luci

Trimis la 29 iulie 2010 - 00:46

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:
Am incercat sa sterg o poza dintr-un fisier importat prin iTunes dar nu se activeaza butonul delete ci numai cel de copy si email. Am copiat o poza de pe net si pe aceea am reusit sa o sterg. Acolo se activa acel buton de stergere.
Cum pot sterge numai anumite poze?
Pozele au fost incarcate prin iTunes de pe Mac prin facilitatea de a incarca un anume folder cu imagini.

Luci

Trimis la 29 iulie 2010 - 00:49

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:
Nu pot sterge nici albumul in sine.

Tudor

Trimis la 29 iulie 2010 - 18:45

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1.446 Mesaje:
Pozele încărcate cu iTunes pot fi șterse de pe iPad numai din iTunes. Da, e aiurea.

Luci

Trimis la 29 iulie 2010 - 20:00

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:
Sper sa creasca mare cat mai repede si sa fie (mai ) independent iPad-ul asta. Inca trebuie sa ii lege sireturile Mac-ul.

hamilton

Trimis la 29 iulie 2010 - 21:02

hamilton

Junior

• Members
  • Pip
  • 74 Mesaje:

Sper sa creasca mare cat mai repede si sa fie (mai ) independent iPad-ul asta. Inca trebuie sa ii lege sireturile Mac-ul.

iPad-ul nu e un computer, nu poate fi "independent"

Luci

Trimis la 30 iulie 2010 - 15:37

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:
Cred ca orice posesor de iPad isi doreste ca acesta sa fie cat mai independent.
E aiurea sa nu poti face operatiuni simple fara "taticul lui" Mac-ul. Stergerea pozelor se face daca le-ai dat jos de pe net dar nu si daca le-ai importat.
Eu astept update-uri care sa-l daca sa functioneze cat mai lejer.

ClaudiuT

Trimis la 31 iulie 2010 - 00:08

ClaudiuT

Senior

• Members
  • PipPipPip
  • 356 Mesaje:
E un pic aiurea dependența de calculatorul cu care este sincronizat. De exemplu, am fost plecat din localitate și aveam nevoie să transfer niște poze de pe un aparat foto al unui prieten. Evident, nu s-a putut. A trebuit să le pun pe un laptop, să vin cu laptopul respectiv acasă, să le transfer pe calculatorul-mamă, de unde să le sincronizez cu iPad-ul, într-un sfârșit. Înțeleg că iPad-ul nu e un calculator, dar a pune niște poze pe el se dovedește o adevărată aventură. Pot căra tot timpul cu mine iPad-ul, dar nu și calculatorul mamă.
De film DivX, convertit cu Handbrake în MP4 nu mai zic, că nu e frumos de unde am luat filmul, dar e frustrant să nu pot copia direct de pe un stick USB sau dintr-un alt calculator poze, filme, etc.

Tudor

Trimis la 01 august 2010 - 19:13

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1.446 Mesaje:

De exemplu, am fost plecat din localitate și aveam nevoie să transfer niște poze de pe un aparat foto al unui prieten. Evident, nu s-a putut.

Se poate, cum să nu? Cu Camera Connection Kit.

Fmac

Trimis la 02 august 2010 - 20:00

Fmac

Membru

• Members
  • PipPip
  • 205 Mesaje:
Sau prin email, idisk, dropbox, etc. Chiar merge lejer, mai ales pozele.

0 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi