Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

Apple MacBook sau iMac?

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Dragos Tinos

Dragos Tinos

Junior

• Members
  • Pip
  • 12 Mesaje:

Trimis la 30 December 2013 - 16:33

As avea si eu o intrebare sunt nelamurit..vreau sa imi cumpar un terminal apple si as avea nevoie de niste pareri din partea cuiva care se pricepe mai bine. Ce sa cumpar dintre macbook air 13" sau iMac desi preturile sunt asemanatoare ma duc mai mult spre macbook air este si frumos si te poti duce cu el oriunde, cu iMac il pui intrun loc si il lasi acolo. Si ca performante care ar fi mai bun? Astept pareri din partea dumneavoastra multumesc.

#2 kismacko

kismacko

Membru

• Members
  • PipPip
  • 187 Mesaje:

Trimis la 30 December 2013 - 18:49

Ca si performante e mai bun un iMac.

http://www.apple.com/ro/imac/specs/

http://www.apple.com...-air/specs.html

Acum depinde de tine daca vrei sa il duci in diverse locuri atunci ar merge un MacBook, iar daca il folosesti doar acasa atunci un iMac.Eu as opta pentru un MacBook Pro daca iti permite bugetul.

#3 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 30 December 2013 - 20:41

- Nu mă declar un profesionist când vine vorba despre MAC-uri, însă pot să-ți mărturisesc că dețin ambele produse.
- MacBook-ul îl folosesc atunci când am de făcut un referat și îl mai iau la școală uneori când am de prezentat un proiect sau când plec in excursii
- iMac-ul...exclusiv gameing, rareori am parte de lag/bug atunci când ma joc online
- Combinația perfectă dintre cele două din punctul meu de vedere este iPad-ul

#4 Eduard

Eduard

Membru

• Members
  • PipPip
  • 121 Mesaje:

Trimis la 31 December 2013 - 01:13

Da, si din cate se zvoneste, Apple ia in calcul inlocuirea lui MacBook Air de 11" cu un iPad de 12,9" din 2014.

#5 Dragos Tinos

Dragos Tinos

Junior

• Members
  • Pip
  • 12 Mesaje:

Trimis la 31 December 2013 - 08:54

Mam decis pana la urma imi iau iMac ca mai am si doua laptopuri in casa si e aiurea mai imi iau inca unu sa tin 3 laptopuri. Imi placea mult cum arata macbook air dar mam decis ramane iMac. Multumesc

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi