Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

WhatsApps Messenger

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 sov

sov

Junior

• Members
  • Pip
  • 1 Mesaje:

Trimis la 30 September 2014 - 12:48

Salutare tuturor!

Fiica-mea a primit de ziua ei un ipad mini si sint total afon in dispozitivele apple. M-am uitat pe google vreo 2 zile, dar nu am gasit sau inteles mare lucru, asa ca solicit ajutorul unui coleg care e mai destupat la minte ca mine.

Ideea e ca fiica-mea ar dori sa instaleze whatsapp messenger, insa am vazut ca sint 2 posibilitati: cu un iphone (insa nu am iphone, si nici nu m-ar interesa pt ca nu poti folosi whatsapp pe ambele dispozitive in acelasi timp) si a 2-a posibilitate cu jailbreak. La a 2-a varianta m-am impotmolit, nu gasesc un tutorial mai usor de inteles, pt cine ma poate ajuta, eventual cu alta solutie, e vorba de un ipad mini de 16 GB, cu ios 7.1.1 si care in setari imi spune ca se poate upgrada la 8.02 (parca asa ceva, oricum versiunea 8)

Va multumesc mult de un eventual ajutor!

#2 AvBălțătescu

AvBălțătescu

Critic

• Members
  • PipPipPipPip
  • 876 Mesaje:

Trimis la 03 October 2014 - 03:00

- Nu există JailBrake pentru IOS 8
- Îți pierzi garanția tabletei dacă îi faci JailBrake, mai mult de atât, Apple interzice acest lucru
- Aplicația WhatsApp se poate instala pe o mulțime de telefonane cu diverse sisteme de operare (până și telefoanele de la Nokia cu butoane beneficiază de aceasta funcție)

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi