Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

Ajutor pentru vizualizarea filmelor

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Dogy007

Dogy007

Junior

• Members
  • Pip
  • 4 Mesaje:

Trimis la 30 August 2011 - 21:58

Salut
Am un iPad de doua saptamani si nu pot sa-l mai las din mana
iPad-ul este iPad 2 16g wi-fi+3G
Numai jocuri toată ziua dar acum ca m-am plictisit de ele vreau sa vad si filme si cam asta e problema .............nu știu cum
Adică dacă îmi puteți spune cum pot sa vad filme online sau cum as putea trage filme pe el si cu ce aplicații le pot rula cu tot cu subtitrare
Eu prefer aplicatiile gratis dar dacă îmi recomandati un program bun nu contează niște euro
Daca știți dacă programul cinexplayer este bun va rog sa îmi spuneti deoarece eu l-am găsit gratis si din tutorial pare ok......cu toate ca nu știu dacă filmele le pot baga si cu subtitrare
Oricum orice program este bine venit si pe care credeți ca este cel mai bun va rog sa mi-l recomandati
Si încă ceva(destul de important pentru mine) cum pot vedea seriale online
Eu vreau sa mă uit la naruto shippuden ,doi bărbați si jumatate si ambele serii din Spartacus
Ultimele doua(Spartacus si doi bărbați si Jumatate) nu știu nici-un sait unde le pot urmări si va rog sa îmi spuneti unul dar naruto îl pot vedea pe animekage dar nu îl rulează dacă știți cum pot sa-l vad pe sait-ul acela sau alt sait va rog sa-mi spuneti
Va multumesc

#2 Eugen Mihalache

Eugen Mihalache

Psiholog

• Members
  • PipPipPipPip
  • 768 Mesaje:

Trimis la 30 August 2011 - 22:40

Aici, aici, aici, aici, aici, aici, aici & aici

#3 gxg

gxg

Junior

• Members
  • Pip
  • 99 Mesaje:

Trimis la 31 August 2011 - 00:04

Aici, aici, aici, aici, aici, aici, aici & aici

Foarte tare raspunsul! Asta inseamna abordare profesionista!

#4 Dogy007

Dogy007

Junior

• Members
  • Pip
  • 4 Mesaje:

Trimis la 31 August 2011 - 08:52

Mersi
Dar totuși mai am anumite neclaritati
1.nu înțeleg airvideo-ul adică cum funcționează
2.încă nu știu dacă se pot vedea filme si seriale online si dacă da cum?

#5 Daliboru22

Daliboru22

Junior

• Members
  • Pip
  • 19 Mesaje:

Trimis la 31 August 2011 - 11:33

Cea mai buna aplicatie pt vizualizat filme pe Ipad e AvPlayer HD.

#6 Eugen Mihalache

Eugen Mihalache

Psiholog

• Members
  • PipPipPipPip
  • 768 Mesaje:

Trimis la 31 August 2011 - 16:13

...
1.nu înțeleg airvideo-ul adică cum funcționează
...

Air Video

#7 Dogy007

Dogy007

Junior

• Members
  • Pip
  • 4 Mesaje:

Trimis la 31 August 2011 - 17:02

Merci
Dar nu mi-ati spus încă dacă se pot vedea filme si seriale online si dacă da pe ce sait si dacă cinexplayer e bun si afiseaza si subtitrarea

#8 Tudor

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:

Trimis la 06 September 2011 - 17:47

@Dogy: eu mă uit pe iPad la serialele de pe Vplay.ro.

#9 Octavian

Octavian

Expert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 586 Mesaje:

Trimis la 06 September 2011 - 23:38

Excelent pont. Bănuiesc că prin Safari, nu prin stream cu un player... Eu am reuşit cu Safari dar dacă optez pentru full screen view nu se mai vede subtitrarea. Corect?

#10 Luca

Luca

Junior

• Members
  • Pip
  • 1 Mesaje:

Trimis la 25 September 2011 - 12:49

Excelent pont. Bănuiesc că prin Safari, nu prin stream cu un player... Eu am reuşit cu Safari dar dacă optez pentru full screen view nu se mai vede subtitrarea. Corect?

salut

asa patesc si eu...le-am trimis un mail celor de la vplay....dar nimic...nici un raspuns...are cineva vre-o idee ..ce-am putea face ca sa se vada si subtitrarea?

cu stima

#11 Octavian

Octavian

Expert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 586 Mesaje:

Trimis la 26 September 2011 - 21:07

salut

asa patesc si eu...le-am trimis un mail celor de la vplay....dar nimic...nici un raspuns...are cineva vre-o idee ..ce-am putea face ca sa se vada si subtitrarea?

cu stima

Cred că ne putem mulţumi să vedem filmul în fereastra site-ului cu subtitrare. Pentru cei care stăpânesc bine engleza... full screen. Şi aşa mi se pare un site excelent. Cecva similar este www.serialepenet.ro. Dar aici mai trebuie să şi plăteşti.

#12 tablita

tablita

Junior

• Members
  • Pip
  • 1 Mesaje:

Trimis la 10 December 2011 - 17:51

Acum cateva zile mi-am cumparat un ipad2 16 g . Spuneti-mi si mie va rog , o aplicatie buna , pt a vedea filme dar care sa suporte si subtitrare !
Si mai am o nelamurire , pot sa transfer filme din laptop direct pe ipad in format avi , care sa fie rulate printr-un player instalat de mine ?

#13 Eduard

Eduard

Membru

• Members
  • PipPip
  • 121 Mesaje:

Trimis la 11 December 2011 - 13:57

... pot sa transfer filme din laptop direct pe ipad in format avi , care sa fie rulate printr-un player instalat de mine ?

Se poate, folosind aplicatia AV Player HD.

#14 Sil

Sil

Junior

• Members
  • Pip
  • 24 Mesaje:

Trimis la 14 December 2011 - 19:14

Salut,
am luat si eu AV Player HD, inainte foloseam, cam rar ce-i drept, an app free Gplayer, intradevar formatele hd merg mai cursiv acum dar am o problema cu subtitrarile, nu vede diacriticele si nici in settings nu am gasit vreo optiune de central europe sau altceva, la voi cum e?

Apoi nici conectarea wifi cu un desktop windows nu merge, alte apps de ex goodreader merg perfect...

Stiti cumva vreo rezolvare?

Multumesc

#15 Eduard

Eduard

Membru

• Members
  • PipPip
  • 121 Mesaje:

Trimis la 14 December 2011 - 22:13

Salut,
am luat si eu AV Player HD, inainte foloseam, cam rar ce-i drept, an app free Gplayer, intradevar formatele hd merg mai cursiv acum dar am o problema cu subtitrarile, nu vede diacriticele si nici in settings nu am gasit vreo optiune de central europe sau altceva, la voi cum e?

Apoi nici conectarea wifi cu un desktop windows nu merge, alte apps de ex goodreader merg perfect...

Stiti cumva vreo rezolvare?

Multumesc

Eu folosesc ISO 8859 - ISO 8859-2

#16 Sil

Sil

Junior

• Members
  • Pip
  • 24 Mesaje:

Trimis la 14 December 2011 - 22:39

Eu folosesc ISO 8859 - ISO 8859-2

Multumesc,
sapând un pic mai mult acum mi-am dat seama ca de fapt aceasta setare se face intrând pe o subtitrare si nu in setting-ul general...

#17 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 15 December 2011 - 12:38

In OPlayer se foloseste Eastern Europe, care recunoaste toate diacriticile romanesti si le reda perfect.

#18 RaresH

RaresH

Junior

• Members
  • Pip
  • 4 Mesaje:

Trimis la 15 December 2011 - 15:26

Seriale online merge perfect vplay doar seara e problema ca e prea multa lume ca acum e gratuit, iar pentru filme din pc cel mai bun mi se pare buzzplayer reda toate tipurile chiar si .mkv 1080p cu toate ca degeaba te uiti pentru ca displayul e prea mic pentru 1080p, iar subtitrarile sunt recunoscute si din film si separat plus ca are mai multe setari printre care sa inlocuiesti diacriticele. Pentru lb romana trebuia latin 2 nu automatic.

#19 fne666

fne666

Junior

• Members
  • Pip
  • 3 Mesaje:

Trimis la 21 November 2013 - 20:36

dar cum faci tu lucrul acesta?mie imi deschide pagina si imi arata ecranul unde ar trebui sa ruleze videoclipul imi arata doar o poza tip screenshot din videoclipul respectiv

#20 uɐʇloz .

uɐʇloz .

Nu sunt frumos, nici destept, iar umorul meu lasa de dorit

• Moderatori
  • 2055 Mesaje:

Trimis la 22 November 2013 - 15:06

Incercati : http://m.filmehd.net

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi