Sari la conținut

Bine ai venit!

Loghează-te sau fă-ți cont pentru a putea comunica cu ceilalți membri ai comunității noastre. Te poți loga și cu contul tău de Facebook sau Twitter!

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(

Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

cum iau poze din pc pe ipad fara sa se stearga cele deja existente in ipad?

• Please log in to reply

teodoratt

Trimis la 12 October 2011 - 16:22

teodoratt

Junior

• Members
  • Pip
  • 2 Mesaje:
ziua buna si ma bucur de intalnire,da sunt incepatoare..oarecum....problema peste care am dat e urmatoarea: nu stiu cum sa descarc pe ipad poze din pc fara sa se stearga pozele deja existente in ipad. nu pot face mai multe albume , si poate nici nu vreau mai multe albume, dar macar in 1 sa fie toate care le descarc, daca fac 2descarari, prima dispare ( primele poze descarcate) . va rog sa ma ajutati. oricum am descoperit cum sa bag muzica si alte treburi in ipad ...si poze...dar nu multe;). mersi frums si astept raspunsuri. o seara faina!

Tudor

Trimis la 12 October 2011 - 17:23

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:
Pozele existente deja pe iPad au fost puse de pe un alt computer? Adăugarea pozelor se face prin intermediul iTunes, însă nu poți sincroniza iPadul decât cu un singur iTunes. Dacă vrei să pui pe iPad poze din alte surse, atunci va trebui să folosești alte metode (email, Dropbox...).

Cred că trebuie să descarci pe computer pozele existente în iPad, să le pui la un loc cu celelalte pe care le ai, apoi să le adaugi pe toate din iTunes.

teodoratt

Trimis la 12 October 2011 - 19:40

teodoratt

Junior

• Members
  • Pip
  • 2 Mesaje:

Pozele existente deja pe iPad au fost puse de pe un alt computer? Adăugarea pozelor se face prin intermediul iTunes, însă nu poți sincroniza iPadul decât cu un singur iTunes. Dacă vrei să pui pe iPad poze din alte surse, atunci va trebui să folosești alte metode (email, Dropbox...).

Cred că trebuie să descarci pe computer pozele existente în iPad, să le pui la un loc cu celelalte pe care le ai, apoi să le adaugi pe toate din iTunes.

da,asa ma gandeam si eu. pozele le pun din acelasi pc, doar din foldere separate....adaug un folder, termina...si cand adaug alt folder il inlocuieste pe cel deja descarcat. descarc prin itunes, si se descarca direct pe ipad, nu stiu daca se salveaza si undeva in itunes ca sa le adun toate acolo si apoi sa le transfer pe ipad, ar fi bine...dar nu am descoperit inca. multumesc mult pentru raspuns.

0 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi