Sari la conținut

iPadForum se închide

După patru ani și ceva de existență, iPadForum se închide. :(
Dar... pe mine și pe alți pasionați de iPad-uri, Mac-uri și alte gadgeturi de la Apple ne găsiți în continuare pe MacForum.ro. Așa că, dacă aveți probleme și întrebări legate de device-urile voastre, nu ezitați să vă înscrieți acolo!

Vă așteptăm!

Tudor Vedeanu,
administrator iPadForum.ro

Fotografie

eBooks adaugate manual

• Please log in to reply
29 replies to this topic

#21 Tudor

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:

Trimis la 20 July 2010 - 09:26

O parte din carti au fost incarcate cu drag and drop din finder.

Stai un pic: cum ai încărcat cărțile cu drag & drop din Finder? Ai făcut jailbreak pe iPad, sau cum?

#22 Luci

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:

Trimis la 20 July 2010 - 12:57

Nu am jailbreak. Pur si simplu am selectat cartile in format PDF si le-am tras peste folderul books din iPad prin iTunes. Din cate imi aduc aminte (am facut multe operatii cu cartile prin iTunes si calibre) a mers sa le incarc asa dar numai prin iTunes. Nu prea stiu cand adaug cum sa o fac corect in asa fel incat sa nu pierd continutul existent. Asa ca improvizez.
Acum am reusit sa fac sa apara din nou cartile in raft dar nu prea stiu cum. Ceea ce am facut chiar inainte de aparitie sunt urmatoarele: am debifat si bifat o carte din folderul books din iPad si apoi am selectat toate cartile si le-am dar "get info".
Asa ca tot in ceata sunt, doar ca acum am cartile pe raft.

#23 Luci

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:

Trimis la 20 July 2010 - 13:12

Dupa update-ul de azi iar au disparut cartile din raft.
Daca ii dau sync prin iTunes e normal sa imi rada toata muzica si filmele ? Asta e mesajul care ul primesc cand incerc sa bifez Sync books.

#24 Luci

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:

Trimis la 20 July 2010 - 13:23

Si au aparut la loc prin aceiasi operatie de "get info" dupa ce le-am selectat pe toate din folderul books de pe iPad.

#25 Tudor

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:

Trimis la 20 July 2010 - 16:54

Daca ii dau sync prin iTunes e normal sa imi rada toata muzica si filmele ? Asta e mesajul care ul primesc cand incerc sa bifez Sync books.

Nu, nu e normal.
Încă o chestie: ai cumva ceva filme și muzică pe iPad, pe care nu le ai și în iTunes?

#26 Luci

Luci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 190 Mesaje:

Trimis la 20 July 2010 - 17:11

Nu, nu e normal.
Încă o chestie: ai cumva ceva filme și muzică pe iPad, pe care nu le ai și în iTunes?

Nu. Am numai muzica de pe Mac.

#27 Tudor

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:

Trimis la 20 July 2010 - 17:38

OK, deci eu aș face așa:
1. M-aș asigura că tot ce am pe iPad există și în iTunes, sau altundeva pe computer, ca să nu se piardă.
2. Aș da un Restore din iTunes și aș lua-o de la zero cu sincronizările și restul.

#28 Para81

Para81

Junior

• Members
  • Pip
  • 9 Mesaje:

Trimis la 26 December 2010 - 21:51

Exista si carti in romana in ibooks?

#29 Tudor

Tudor

Master Blaster

• Administrators
  • 1452 Mesaje:

Trimis la 27 December 2010 - 10:55

Exista si carti in romana in ibooks?

iBooks este aplicația cu care poți citi cărți în formatul ePub sau PDF. Cărțile le adaugi tu. Pe internet găsești tone de cărți în limba română.

#30 Eugen Mihalache

Eugen Mihalache

Psiholog

• Members
  • PipPipPipPip
  • 768 Mesaje:

Trimis la 27 December 2010 - 12:02

O tonă cred că am eu, iar dacă nu îți ajunge, mai facem rost.

1 utilizatori citesc această discuție

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi